Programy partnerskie
Jak zarabiać w programach partnerskich?

Automatyczny overdelivering w ZPP

Opublikowano dnia Thursday, 8 May 2008 przez Łukasz Jarzembowski

Over delivering to technika polegająca na dodawaniu bonusu do zakupu. Dajesz po prostu coś więcej, niż klient by oczekiwał. Skutecznie można to wykorzystać w programach partnerskich, obiecując bonusy w zamian za zakup z naszego polecenia.Pomysł nie jest nowy. Pisał o nim Piotr, pisał Tomek. Jednak do tej pory, poza listami mailingowymi (na których bonusy były zazwyczaj bezwartościowe), rzadko kto z tego korzystał.

Tymczasem overdelivering możesz wykorzystać do uczciwego przedstawienia sprawy użytkownikom swojej strony internetowej:

Wprowadzam nową wartość do Internetu. Dostaję za to wynagrodzenie w postaci prowizji z programów partnerskich. Chcesz więcej mojej wiedzy/pracy/zaangażowania - kup produkt z mojego polecenia. Dostaniesz dodatkowo coś unikalnego i niebanalnego.

Tym bonusem może być cokolwiek - ebook, raport, skrypt, program, grafika, audio. Cokolwiek - najlepiej w formie elektronicznej. Ważne też żeby było to unikalne - żeby klient nie mógł tego nigdzie indziej znaleźć.

Skoro jesteśmy w Internecie, sprzedajemy (pośredniczymy w sprzedaży) produktów elektronicznych, oferujemy elektroniczne bonusy, a informacje o zakupach również docierają do nas w formie elektronicznej… możemy to wszystko zautomatyzować :-)

Pierwszy na ruszt poszedł Złoty Program Partnerski. Napisałem skrypt, który wyciąga wszystkie ważniejsze dane z emaili informujących o zamówieniach z naszego polecenia i ładuje je do bazy danych.

Dzięki temu można w bardzo prosty sposób zrobić overdelivering w tym programie partnerskim.

Mój skrypt możesz uzyskać właśnie na zasadzie overdeliveringu - kupując z mojego polecenia ebooki w Złotych Myślach. Więcej informacji w dalszej części tekstu…

Skrypt składa się z dwóch głównych części: uploadera i checkera (wrzucacza i sprawdzacza ;).

Uploadera najlepiej wrzucić do Crona (harmonogram zadań), żeby co jakiś czas (np. 15 min.) sprawdzał pocztę w poszukiwaniu maili od Złotych Myśli z informacjami o prowizjach i ładował je do bazy danych.

Checkera umieszczamy w widocznym miejscu strony internetowej (jako <iframe> lub link), żeby użytkownik mógł wpisać numer swojego zamówienia i otrzymać bonus. W konfiguracji można ustawić minimalną wartość zamówienia lub/i kampanię z której zamówienie ma zostać opłacone. Zaawansowani użytkownicy mogą przerobić skrypt dla własnych potrzeb.

Uploader potrafi “wyciągnąć” z emaili następujące dane:

 • numer zamówienia
 • rodzaj prowizji
 • kwota prowizji
 • wartość zamówienia brutto
 • wartość zamówienia netto (po potrąceniu podatku VAT i zniżkach)
 • kampania
 • data i godzina zamówienia
 • zamówione ebooki

Możesz więc na podstawie tych danych zrobić sobie dokładniejsze statystyki niż te, które oferują ZM w panelu programu partnerskiego.

Aby otrzymać skrypt, zamów ze Złotych Myśli dowolną liczbę ebooków za sumę minimum 50 zł brutto (w jednym zamówieniu) z mojego polecenia [link], a na tej stronie wpisz numer swojego zamówienia. Jeżeli pobieranie nie zadziała, spróbuj ponownie za ok. 15-30 minut.

PS. Aby program działał poprawnie, najlepiej załóż oddzielną skrzynkę na maile ze Złotego Programu Partnerskiego. Pamiętaj, aby nie usuwać z niej listów (nie instalować jej w Outlooku), wyłączyć ochronę antyspamową i zainstalować uploadera w Harmonogramie zadań (Cron Tab). Sprawdź też, czy serwer (parser PHP) na którym chcesz zainstalować skrypt obsługuje rozszerzenie IMAP. Jakbyś miał problem z instalacją skrpytu, pisz śmiało.

PS.2. Korzystając z powyższego formularza za każde zamówienie otrzymujesz licencję na wykorzystanie skryptu na jednej stronie internetowej. Jeżeli chcesz zastosować program na większej ilości stron, skontaktuj się ze mną.

PS.3. W związku z regulaminem ZPP umożliwiłem pobieranie bonusu również w inny sposób niż zamówienie na stronie Złotych Myśli, czyli przez system premium SMSów. Oczywiście w/w skrypt również ma taką możliwość.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Automatyczny overdelivering w ZPP"

  No related posts

3 komentarzy do “Automatyczny overdelivering w ZPP”

 1. Kamil napisał:

  Witam :)
  Trochę już się interesuje działalnością w PP, ale o tym jeszcze nie słyszałem. Dla mnie Over delivering to rewelacja. Juz mam pomysł jak go wykorzystam :). Dziękuję i pozdrawiam

 2. Przemek napisał:

  Bardzo interesujące. Myślałem o czymś takim we własnej działalności, ale nie spodziewałem się, że tak to można uprościć. Sam mam na razie niewielkie obroty z programów partnerskich, więc automat nie jest niezbędny, ale na pewno skorzystam, kiedy się rozkręcę :) Pozdrawiam.

 3. E-book’owe programy partnerskie | Programy partnerskie napisał:

  [...] zostały zebrane na podstawie e-maili otrzymanych od ZPP. Przetworzył i wrzucił je do bazy mój skrypt do overdeliveringu. Zadając bazie proste zapytanie, na podstawie ponad 500 zamówień, otrzymałem następujące [...]

Skomentuj