Programy partnerskie
Jak zarabiać w programach partnerskich?

Zarabianie w programach partnerskich

Opublikowano dnia Thursday, 9 November 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Tego, że na programach partnerskich można zarobić nie muszę chyba nikomu udowadniać. Jednak 90% partnerów nie zarabia ani złotówki. Jak zatem znaleźć się w pozostałych 10%?

Odpowiedź jest banalnie prosta: zrób coś!

Większość osób zapisuje się do programów partnerskich licząc na góry złota za “nic nierobienie”, lub (podświadomie) żeby udowodnić sobie i innym, że nie można na tym zarobić… Takie myślenie jest nierozwojowe i na pewno nie przyniesie Ci sukcesu.

Dobrze, więc czym jest to “coś”, co masz zrobić?
Na początek, jeżeli masz stronę internetową, zamieść na niej materiały marketingowe produktów z programu partnerskiego, do którego przystąpiłeś.

Ale uwaga: musisz zrobić to mądrze! Jeżeli masz stronę o wędkowaniu, nie zamieszczaj na niej reklam książek o programowaniu. Prawdopodobnie jest kilku wędkarzy interesujących się programowaniem (np. Ty, skoro na taki pomysł wpadłeś), ale nie jest to dobra grupa docelowa dla takiego produktu. Lepiej poszukaj innego programu partnerskiego, który będzie miał produkty przeznaczone specjalnie dla wędkarzy.

Jeżeli nie masz strony internetowej, nie przejmuj się. Wbrew pozorom jesteś w lepszej sytuacji niż ci, którzy już je mają. Możesz zrobić stronę w 100% dopasowaną do produktu, który będziesz chciał sprzedawać.

Lecz tu również na pewną rzecz muszę zwrócić Twoją uwagę: do promocji wybierz produkt z dziedziny, na której się znasz. Jeżeli bowiem wybierzesz produkt tylko taki, na którym uważasz, że się znasz lub myslisz, że na nim zarobisz najwięcej - nie stworzysz wartościowej strony sprzedającej, a internauci wchodzący na Twoją stronę będą najczęściej klikali przycisk “wstecz” przeglądarki.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Zarabianie w programach partnerskich"

  No related posts

2 komentarzy do “Zarabianie w programach partnerskich”

 1. Krzysztof Lis napisał:

  Nie do końca zgadzam się z autorem, że w lepszej sytuacji jest osoba, która nie posiada witryny, bo może stworzyć stronę dopasowaną do produktu.

  Wydaje mi się, że stron dopasowanych do produktów, które można reklamować przez Programy Partnerskie jest już bardzo dużo i z tego względu może być trudno stworzyć nową jakość, która pozwoli zarabiać więcej niż inni albo w ogóle pozwoli się przebić z tą stroną.

  Moim zdaniem lepiej dopasować program partnerski do istniejącej już tematycznej witryny niż odwrotnie, tworzyć od podstaw tematyczną witrynę do produktu czy programu partnerskiego, który chcemy polecać.

 2. Trafiło się ślepej kurze ziarnko ;) | Programy partnerskie napisał:

  [...] Scuttle. Ruch na nim jest minimalny - ok 1-2 osób / dzień. Jak więc widać - zrobienie “czegokolwiek” gwarantuje “jakiekolwiek” efekty (oczywiście wprost proporcjonalne do [...]

Skomentuj